חיים ביילי

מספר הפרוייקטים להתחדשות עירונית בישראל מגיעים לאלפים בכל רחבי הארץ. אז איך למעשה ניתן לבדוק כדאיות לפרוייקטים הללו? כאשר מסתכלים על מספר הפרוייקטים של תמ"א 38 אשר עוכבו בגלל עניינים כספיים, פשיטות רגל של קבלנים ויזמים או ניהול תקציבי כושל, ניתן להבין כי יש חשיבות לבדיקת היתכנות לפרוייקטים מסוג זה. בשונה מבנייה של בניין על שטח ריק, פרוייקט התחדשות עירונית על סוגיו השונים דורש השקעה כספית גדולה כאשר יש גורמים נוספים הקשורים לתהליך והם בעלי הדירות. בנייה של דירות חדשות על גג בניין קיים והוספתחדרים, מרפסות, לובי, מעלית, חנייה ושאר השירותים הניתנים כחלק מפרוייקט תמ"א 38-1 הם השקעה עצומה לכל דבר ועניין. אם כן, בדיקת כדאיות הפרוייקט היא חיונית ביותר.  

בדיקת שווי פרוייקטים בנדל"ן 

כאשר בודקים כדאיות לפרוייקט תמ"א 38, רצוי לבדוק את שווי הפרוייקט. לפני שמביאים את הדיירים במתחם הבניינים או בבניין ספציפי לאישור הפרוייקט צריך לבדוק האם הפרוייקט כדאי עבור היזמים. במקרים הללו נהוג לפנות לשמאי מקרקעין המתמחה בתחום תוכניות מתאר ארציות, אך היום אפשר לבדוק כדאיות גם באופן ממוחשב עם מערכת מתקדמת לחישוב רווח והפסד לפרוייקטים של תמ"א 38-1 ופרוייקטים של תמ"א 38-2. 

מחשבון רווח והפסד

הכלי השימושי והיעיל ביותר לבדיקת רווח והפסד לפרוייקטים להתחדשות עירונית הוא מחשבון כדאיות לתמ"א 38. המחשבון מספק טבלה עדכנית המאפשרת לבחון את היתכנות הפרוייקט בצורה מקצועית. באמצעות מחשבון הכדאיות להתחדשות עירונית ניתן להגיע למסקנות ראשוניות ולקבל החלטה מושכלת האם כדאי להשקיע בפרוייקט וקידומו.  

שמאות לפרוייקט תמ"א 38-1 

מה היתרון של מחשבון כדאיות ליזמים? המחשבון מהווה כלי שמאות טכני ומתקדם לפרוייקטים של תמ"א 38 בכל רחבי הארץ. באמצעות סנכרון נתונים של המתחם המיועד לפרוייקט עם נתונים הנמצאים במערכת, ניתן לקבל מידע אמין ועדכני לגבי הרווח שניתן להפיק מהפרוייקט הייעודי שלכם. 

מחשבון כדאיות יזמי Yazami של חיים ביילי

מי שפיתח את המחשבון המתקדם לבדיקת כדאיות פרוייקטים של תמ"א 38 הוא יזם הנדל"ן חיים ביילי. חיים ביילי, יחד עם שותפיו, פיתח מערכת מתקדמת אשר מספקת פתרון יעיל ומהיר ליזמי נדל"ן, עורכי דין, קבלנים ובעלי דירות לבחינת כדאיות פרוייקטים לחיזוק מבנים ופרוייקטים המיועדים לפינוי בינוי.